Známe nejkrásnější terasy – inspirujte se

Terasa rodinného domu či chaty by měla být vaší svatou oázou klidu a odpočinku. Terasy často reprezentují náš vkus ve výzdobě a odrážejí představy o dokonalé harmonii barev, zahradního nábytku doplňků a celé koncepce tohoto místa. Pokud však nemáte aranžérské schopnosti a neumíte se rozhodnout, jak by měla vypadat vaše terasa, můžete se inspirovat v našem článku, do kterého jsme vybrali 3 nejoblíbenější typy teras.

Terasa inspirace

Při projektování terasy, altánu  nebo zahradní chatky  je nejdůležitější správné umístění terasy,  rozmístění hlavních prvků a orientace terasy v rámci pozemku a světových stran.  Můžete mít i tu nejkrásnější terasu na světě, ale vůbec si ji neužijete v případě, že vám do ní bude stále někdo dívat, celý den vám na ni nezasvítí Slunce a nábytek na ní či vchod do ní bude nevhodně umístěn.

Nejkrásnější terasy

Terasa by měla být vzdušná a přehledná. Pokud je to možné, snažte se její otevřenou stranu orientovat na jih. Pokud už je vaše terasa postavena společně s domem, tento fakt už moc neovlivníte. Ze strany, kde je například pohyb lidí po ulici či zvědavé pohledy sousedů, se snažte orientovat pevnou stěnu nebo třeba bednění ze dřeva či živý plot.  Pokud ani z jedné strany terasy není pěkný výhled, můžete ji zavřít celou živým plotem nebo průhlednými tabulemi na styl zimní zahrady. V takovém případě však nechte průhlednou i střechu, aby na terase byl dostatek světla.

Kamenná terasa s dřevěnou pergolou

Pokud milujete středomořskou atmosféru a chtěli byste si i na vlastní terase dopřát tento nádech, vaše terasa může vypadat i nějak takto:  Kamenný základ spolu s kamennou zdí je naprosto nezbytný. Ve spojení s dřevěnou pergolou získáte terasu vytvořenou výlučně z přírodních materiálů. Nezapomeňte na popínavé rostliny, jako například hrozny, které vám mohou růst rovnou nad hlavami.

Dřevěná terasa ve westernovém stylu

Pokud patří staré westerny mezi vaše oblíbené filmy, nalaďte si country rádio a pusťte se do výstavby terasy, na které je dovoleno sedět jen lidem s kloboukem. Chybět by neměla ani výzdoba, jako jsou například podkovy.  Stejně dobově by měl působit i nábytek. Při doladění rustikálního vzhledu vám skvěle pomůže například  kartáčování dřeva .

Romantická dřevěná terasa v bílé

Zejména něžnější polovičky dávají přednost  romantickým terasám , které jsou jako vystřižené ze źenských románů.  Dominuje jim hlavně bílá barva, svícny a živé květiny s odstíny růžové. Ideální místo pro romantickou večeři pro dva.

Moderní terasa 

Moderní terasa nemusí působit chladně. Kromě antracitové, bílé či šedé barvy jí mohou dominovat i hřejivé dřevěné odstíny.  Právě kombinací dřeva a kovu, ratanu nebo skla  získáte opravdu přitažlivý vzhled, ve kterém se musí opravdu každý cítit dobře.