Jak osvěžit svou ložnici vysvětluje výrobce ložního povlečení Stanex.cz

Vaše ložnice je možná pěkná a úhledná, avšak je již delší dobu stále stejná. Anebo zkrátka máte starší vybavení, které byste rádi obměnili. Jenže jak s omezeným rozpočtem kompletně zrekonstruovat místnost? Možná byste se divili, že celková rekonstrukce nejspíš potřeba nebude, postačí upravit pár detailů, abyste se na místě, kde trávíte poměrně dost času (byť ve spánku), opět cítili jako v oáze.

Podvědomě může atmosféra ložnice dokonce zvýšit i kvalitu vašeho spánku a tím pádem vašeho celého života.

Přečtěte si níže tipy od významného českého výrobce ložního povlečení a lůžkovin Stanex.cz na to, jak získat za málo peněz hodně pohodlí a útulnosti.

Zdi a podlaha

Každý má rád jiný styl. Jisté však je, že určité prvky, barvy a motivy se do ložnice hodí a jiné vůbec ne. Jestli by se vám chtělo malovat či tapetovat, zvolte uklidňující a tlumené barvy, jako je například krémová, jemná zelená nebo modrá.

Motivy na tapetě by vám měly být blízké a neměly by být příliš dynamické či komplexní, oko by si při pohledu na ně mělo odpočinout a být lanařeno ke spánku. Totéž platí pro podlahu. Chcete-li nový koberec anebo předložku, slaďte je se zdmi a opět volte barvy, které vás nebudou aktivizovat. Útulně působí i měkčí koberec větší tloušťky.

A samozřejmě myslete na případné obrázky, zrcadlo a poličky – vše by mělo působit harmonickým dojmem a předmětů by nemělo být příliš mnoho.

Drobné maličkosti

Jak jistě víte, celkový dojem z místnosti mohou velmi zásadně ovlivnit drobnosti. Můžete se například poohlédnout po menší lampičce s tlumeným světlem, difuzéru, pěkné pokojové rostlině anebo stylovém přehozu. Myslete také na závěsy, které mohou mít navíc zatemňovací funkci.

A jestli nejste zdatní v designu, můžete se nejdříve podívat na inspiraci například v aplikaci Pinterest, kde vždy najdete skvělé a finančně dostupné tipy pro interiérový design. 

Postel samotná

Postel je přirozeně jádrem celé ložnice. Jestli zrovna teď nechcete nebo nemůžete vyměnit konstrukci, rošt nebo matraci, možná postačí koupit nové ložní textilie. Nemusí se to tak zdát, ale kvalitní přikrývka, polštář a ložní povlečení mohou naprosto změnit to, jak svou ložnici vnímáte.

Vsaďte na kvalitní materiály, nadčasový a decentní design a pravidelnou péči o tyto drahocenné kousky doplňující vaši postel a na spánek se budete těšit ještě mnohem více než doposud. A kromě toho se vaše ložnice změní k lepšímu i vizuálně.

Nákup s jistotou

Jestli se rozhodnete vyměnit právě ložní textilie, zmíněné v předchozím odstavci, pak jistě preferujete důvěryhodný český původ a pečlivé zpracování.

Pak vás potěší sortiment lůžkovin známé písecké firmy Stanex, která šije a prodává kvalitní a spolehlivé ložní prádlo, přikrývky a polštáře za dostupné ceny a v široké paletě oku velmi lahodících designů. Přesvědčte se sami a navštivte jejich specializovaný e-shop lůžkovin nebo kamennou podnikovou prodejnu.