Co je keramická ochrana interiéru a exteriéru vozidla nám vysvětlí Automyčka Express

Výše uvedený název této technologie možná může znít laikovi poněkud záhadně a nemusí být úplně jasné, co přesně si pod tímto typem ošetření automobilu má představit. Obecně řečeno se jedná o velmi odolnou a intenzivní ochranu různých povrchů vozidla, která disponuje jedinečnými vlastnostmi a vydrží neskutečně dlouhou dobu.

Profesionální čistící aplikace vozidla je v tomto případě důrazně doporučována, protože není jednoduché tuto technologii aplikovat správně a efektivně.

Pokud tedy uvažujete nad tím, jakou péči svému vozu poskytnout, možná bude keramická ochrana tou pravou volbou právě pro vás.

Uvnitř auta

Interiér auta trpí zejména při častých a delších cestách, kdy v autě nejen jezdíte, ale také odpočíváte, čekáte, jíte, pijete a převážíte předměty všeho druhu. Dvojnásob to pak platí pro cestování s dětmi.

Keramická ochrana umí vytvořit na povrchu jednotlivých materiálů film, který minimalizuje znečištění, promočení a vyblednutí, a navíc značně usnadňuje následnou pravidelnou údržbu a úklid sedadel, čištění plastů a ostatních součástí interiéru.

Tuto technologii je možné použít na látkové i kožené sedačky. U kožených interiérů navíc umí zabránit popraskání kůže a co nejdéle pomoci zachovat její přirozený vzhled a texturu.

Vnější ochrana

Exteriér auta je to, co každý vidí jako první a co dostává na silnicích pořádně zabrat. Povětrnostní vlivy, střídající se roční období a následky údržby našich silnic mohou ze zánovního automobilu udělat unavený, poškrábaný a šedivý stroj.

Po aplikaci keramické ochrany se však můžete vsadit, že získá zpět zářivý lesk, intenzivní barvu a extrémní odolnost proti dalšímu opotřebení. Ochranná vrstva odpuzuje vodu a nečistoty a automobil tak bude vyžadovat minimální údržbu při zachování impozantního vzhledu.

Pokud si o svého plechového parťáka děláte starosti z hlediska životnosti karoserie, patrně neexistuje lepší ošetření, které byste mu mohli dát.

Největší výhody

Vnitřní keramická ochrana vydrží až rok, skutečně kvalitní vnější ošetření pak až pět let při správném zacházení. Není tedy způsob, který by se svou výdrží této technologii vyrovnal z hlediska účinnosti ani délky trvání.

Ušetříte si obavy z politých sedaček a škrábanců z parkovišť a také čas strávený neustálým čištěním a leštěním vnitřku i vnějšku vozu. Vaše auto bude na první pohled vypadat, jako byste každý víkend trávili jeho údržbou, ale vy si zatím budete užívat volného času i krásného vozidla zároveň.

Navíc, pokud se chystáte prodávat ojetý automobil, potenciální kupce přesvědčí nejen výborný technický stav, ale také vzhled a odolnost vůči opotřebení. Investice do keramické ochrany od Automyčka Express se vám pak může v rámci této transakce několikanásobně vrátit.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.